وبلاگ vdash

اخبار و مقالات مربوط به vdash، نرم افزار آنالیز اطلاعات و ساخت داشبورد مدیریتی

رودی هوین، جوانی که اپ های او بیش از 16 میلیون بار دانلود شده است

Rudy Huyn - رودی هوین

بنویسش. دوباره بنویسش. بنویسش.

پاکش کن. ببرش. بچسبونش.

دورش بنداز، دورش بنداز، دورش بنداز.

قراره که من راجع به رودی هوین بنویسم اما به جای اینکار دارم آهنگ خودم رو دربارهٔ روند نوشتن با آی دفت می‌سازم، اپلیکیشنی که او با استفاده از بیتهای آهنگ تکنولوژیک گروه فرانسوی Daft Punk برای ویندوز فون‌ها نوشته است.

روش هوین برای نوشتن برنامه های‌ ویندوز فون ساده است، خودش اینطور به من گفت: من برنامه‌هایی‌ رو ایجاد می‌کنم که خودم دوست دارم و می‌خواهم استفاده کنم. برنامه نویس ۳۱ ساله فرانسوی مسئول آوردن نسخه های شخص سوم (Third Party) برنامه های‌ محبوب مثل Instagram و Vine and Tinder به ویندوز فون‌ها می‌باشد که معمولا این کار را با اضافه کردن نام تجاری "۶" به اسم انجام میدهد: 6tag، 6sec، 6sin و به همین ترتیب.

شور و شوق و مفید بودن این پسر طرفدار مایکروسافت نوامبر گذشته، برای سومین سال متولی اون رو در لیست ارزشمندترین افراد حرفه‌ای شرکت قرار داد. هوین با موهای تیغ تیغی مشکی و انرژی‌ تمام نشدنیش، همیشه و دائماً مشتاق کار خود است.

این به این خاطره که این، شغل نیست!

من فقط اپ هایی رو می سازم که خودم دوست دارم استفاده کنم.

هوین گفت: پدر بزرگم زیاد نقاشی‌ میکرد. ساختن اپلیکیشن هم دقیقا همین است. با این تفاوت که من قلم مو و کاغذ سفید ندارم. من فقط کامپیوتر و صفحهٔ خودم رو دارم که ازون یک چیزی خلق می‌کنم. برنامه نویسها هم دقیقا هنرمند هستند، فقط ما هنرمندهای عددی هستیم.

هوین هنر خود را از کاناپه آپارتمانش در رن فرانسه آغاز کرد، شهر کوچکی در قسمت غربی کشور در بریتانی. بعد از گرفتن مدرک مهندسی‌ از موسسه بین‌المللی .... کار خودش را با نرم افزارهای گیرنده‌های تلویزیونی آغاز کرد و گاهی یواشکی و تفریحی برنامه نویسی اپ‌های موبایل نیز انجام میداد.

اما شغل روزانش کم کم خسته اش کرد. اون به ابزارهایی که برای برنامه نویسی iOS و اندروید موجود بود، علاقه نداشت. همچنین مدیریت و هماهنگی‌ کار روزانه و شبانه اش سخت شده بود. شانه‌ای بالا انداخت و گفت، من یک تغییر می‌خواهم. پس زبان برنامه نویسی C-Sharp را یاد گرفت و چند ماه بعد کیت توسعه نرم افزاری ویندوز فون (SDK) منتشر شد، “من گفته بودم که می‌خوام این زندگی جدیدم باشه.”

هوین به سرعت اولین اپلیکیشن ویندوز فون خود به‌ نام Fuse را ساخت، اما آن را منتشر نکرد. گفت فقط می‌خواستم تست کنم و من برای خودم اون رو ساختم. بالاخره شجاعتش را پیدا کرد که برنامه اش را منتشر کند. "من واقعا شگفت زده شدم چون تعداد زیادی بازخورد از کاربرها گرفتم که این برنامه را دوست داشتند و از من خواسته بودند که اپلیکیشن‌های بیشتری بسازم. این شروع یک راه بی‌ انتها بود."

بنابراین هوین یک چالش راه اندازی کرد. او از دو وب سایت فرانسوی خواست که پیشنهادات عموم را برای اپلیکیشن‌ها جمع آوری کنند و قول داد که یکی‌ از این پیشنهاد‌ها را در یک آخر هفته تولید کند. کاربرها به سرعت هجوم آوردند و پروژه بعدی هوین مشخص شد: برنامه‌ای تولید کند که زمان پخش قسمت بعدی برنامه تلویزیونی مورد علاقه آنها را بگوید، به همراه خلاصه‌ای از آن و قسمتی‌ برای بحث و تبادل نظر بعد از پخش برنامه. با دوربینهایی که به صورت زنده هوین را نشان می‌دادند، او توانست اپلیکیشن TVShow را فقط در ۳۰ ساعت تولید کند. (این برنامه هنوز روی وینوز فون استور در دسترس است).

او می‌گوید: کاربرهای زیادی این برنامه را دانلود کردند و دوست داشتند. این خیلی‌ جالبه.

جو بلفیور معاون ریاست شرکت، برای گروه سیستم عامل مایکروسافت می‌گوید: امروزه با وجود ابزارهای قدرتمندی مثل Blend روی ویژوال استودیو و Design Library یک برنامه نویس مستقل به راحتی‌ میتواند تجربه‌های کامل و باورنکردنی ای تولید کند و به همین خاطر است که خلاقیت برای ما ارزشمند است.

16 میلیون دانلود، اپ های هوین از پرطرفدار ترین اپ های مایکروسافت به شمار می رودبلفیور اولین بار هوین را در کنگره جهانی‌ موبایل در بارسلونا ملاقات کرد، جایی‌ که آنها روی اپلیکیشن Live Lock Screen کار میکردند. بلفیور واقعا تحت تاثیر سرعت و ظرافت طراحی‌های هوین قرار گرفته بود، به خصوص مشتریان شخص سوم (Third Party). بلفیور می‌گوید قبل ازینکه ویندوز فون مشتری اینستاگرم پیدا کند، از بین تمام برنامه‌های هوین ، از اون برنامه بیشترین استفاده را میکرد.

بلفیور دربارهٔ اپلیکیشن‌های شخص سوم هوین می‌گوید، او همزمان که در ظرافت طراحی خیلی‌ عالی‌ بود، تواناییهای زیادی در مهندسی‌ معکوس داشت. "ترکیبی‌ فوق‌العاده نادر".

Rudy Huyn - 16 million app downloads in Microsoft Store.


با خوندن بازخوردهای کاربران برای برنامه‌های هوین این حس به شما دست میدهد که طرفداران او، مانند یک خانواده گسترده هستند، او را با نام کوچیک خطاب میکنند، پیشنهاد‌های آپدیت مودّبانه، و حمایت از او وقتیکه همه چی‌ به نفعش نیست. بدون هیچ دیوار سازمانی بین او و طرفدارانش، او میتواند کاملا شفاف عمل کند. مثل رهبر خیرخواه جمهوری دموکراتیک اپلیکیشن ها.

او می‌گوید من همیشه این امکان را به کاربرانم میدهم که نظراتشان را بگویند. من هیچوقت مخفیانه کار نمیکنم. ما برنامه‌ها را نه برای خود، که برای کاربرانمون میسازیم.

اما مدینه فاضله دیجیتالی، ماندنی تر از فیزیکی‌ آن نیست. در توییتی که در تاریخ ۳۱ اکتبر بطور گسترده به اشتراک گذاشته شد، هوین مرگ یکی‌ از عزیزانش، 6cret، (یک اپ Third Party امنیتی) را اعلام کرد. در واقع اون با یک شکایت کپی‌ رایتی کشته شد. او در ادامه توییت کرد که چون من رازی‌ در بارّه‌ 6cret ندارم، من توی ۳ ماه، فقط ۱۸۰ دلار با آن بدست آوردم.# بخاطر پول نیست. یک هفته بعد برای طرفدارانش توییت کرد که دیگه برای 6cret گریه نکنید، چون می‌خواهد ۲ تا بچه تولید کند، "یک بزرگ و یک کوچک، بهتون خبر میدم"

شفافیت هوین یاد آور نوعی پاکی‌ در بازار امروز است. او بعد از ترک کردن کار روزانه ا‌ش، زندگی‌ خوبی رو به عنوان یک برنامه نویس مستقل ساخت، همچنین اخیرا شرکت خود را با نام 6studio راه اندازی کرده است. البته او اعلام کرد که راه اندازی این شرکت فقط برای دلایل قانونی بوده است و او قصد مدیریت کارکنان را ندارد.

او توضیح میدهد که: "کمک کردن به مایکروسافت برای تبدیل ویندوز فون به یک پلتفرم قوی، چیزیست که مرا هیجان زده می‌کند"

چالش کار کردن مستقل و تحت فشار، به او انگیزه میدهد.

به گفته او، این یک چیز خلاقانه است. افراد معمولی‌ به راحتی‌ نمی‌فهمند. مثلا شما می دوید و می‌گویید، خب، دیروز ۸ کیلومتر دویدم، هفته آینده باید تندتر یا طولانی‌تر بدوم. این دقیقا مثل زمانیست که چیزی خلق می‌کنید. دفعه قبل من یک اپ را در ۲ ماه نوشتم، اینبار ۶ هفته ای اینکار را خواهم کرد. من یقین دارم که ما همیشه میتونیم بهتر باشیم. اگر هر بار خود را به چالش بکشید، این به شما انگیزه میدهد. من نمی‌خواهم که هر دفعه کارم مثل قبل باشد. می‌خواهم محصول بهتری تولید کنم. به این خاطر هست که می‌خواهم تکنولوژی جدید رو یاد بگیرم.

اپلیکیشن‌های محبوب معمولا در طول ماهها و با ده‌ها برنامه نویس تولید میشوند.اما هوین به تنهایی‌ و با هیجان، در مهلت‌های کوتاهی که خود تعیین می‌کند، اینکار را انجام میدهد.

او می‌گوید: وقتی‌ که یک ساعت وقت آزاد دارم، دوتا انتخاب دارم: بازی‌ کنم یا چیزی بسازم. چیزی می‌سازم چون ازین کار لذت می‌برم. با اینکه او ۲تا XBox و یک کنسول دارد، اما وقت زیادی را صرف بازی‌ نمیکند، چون او مشتاق ساختن و توسعه‌ روی پلتفرم است.

Rudy Huyn Smiling


او اضافه می‌کند: من خیلی‌ احساساتی‌ هستم و دقیقا کاری را انجام میدهم که دوست دارم. هر بار که مایکروسافت چیز جدیدی ارائه میدهد، برای من مثل یک بازی‌ جدید است. این راجع به خود آن تکنولوژی نیست، بلکه راه جدیدیست برای بازی‌.

بلفیور می‌گوید، داشتن نابغه یی مثل هوین که روی پلتفرم کار کند، بسیار ارزشمند است. شور و شوق او مسریست و ما عاشق درگیر کردن آدم‌هایی مثل او در پروژه‌هایمان هستیم. شور و شوق هوین فراتر از توسعه اپلیکیشن هست. او حتی از هوای بارانی و سرد زمستان سیاتل هم راضیست. او می‌گوید آب و هوا دقیقا مثل غرب فرانسه است. من دقیقا احساس می‌کنم که در خانه هستم. به علاوه اجلاس سران MVP به او انرژی‌ میدهد.

او می‌گوید انگار که در دیزنی لند هستم، هر بار که یک برنامه نویس ویندوز فون را میبینم، می‌خواهم با او عکس بگیرم و از او تشکر کنم.

منابع و مراجع:

مایکروسافت

امکان ارسال نظر برای این موضوع وجود ندارد