وبلاگ vdash

اخبار و مقالات مربوط به vdash، نرم افزار آنالیز اطلاعات و ساخت داشبورد مدیریتی

تاثیر داشبورد مدیریتی در حل بحران شهر دُرال

 موضوع چالش

مسولین شهر دُرال واقع در ایالت فلوریدای آمریکا ، تمایل به ادغام داده از دپارتمانهای متفاوت شهر در یک سیستم را داشتند . این درخواست در جهت مدیریت بهینه عملکرد ، اندازه گیری عملکرد و استفاده از اطلاعات در راستای ایجاد تغییرات و ارتقاء خدمات شهری بود .

 

راه حل

مسئولین شهر دُرال طی مشارکتی با شرکت EMA ایده ی را پیاده سازی نمودند . این ایده امکانی را فراهم می کرد که داده های موجود در سامانه های متفاوت شهری و اقتصادی یکپارچه گردند و بصور یک داشبورد آنلاین قابل مشاهده باشد.

معیارهای ارائه شده در داشبورد می توانست در فرمت های متنوعی نمایش داده شود. (بعنوان مثال جدول، نمودار، ایمیل های اطلاع رسانی و یا حتی گزارشات موردی) و چیزی بیشتر از اعداد و ارقام منعکس کند. این داشبورد به اندازه گیری نتایجی می پرداخت که درک بهتر مسائل و رسیدن به اهداف و بهبود عملکرد را  برای مسئولین شهر آسان می نمود. این نوع گزارش دهی به مسئولین شهر جهت درک رشد واقعی و صرفه جویی در هزینه ها کمک می کرد .

 

نتایج

داشبورد شهر دُرال داده های دقیق را در فرمت صحیح فراهم می کرد. کلیه ی بخش ها نظیر دپارتمان ها، مدیران، کارکنان و حتی شهروندان را قادر می ساخت که تصمیمات هوشمندانه تر و آگاهانه تری را بگیرند. داشبورد مبتنی بر ورودی ها منافع بزرگی را برای شهر به ارمغان می آورد. به نحوی که نشان می داد چطور شهر رشد کرده است و افزایش بهره وری در آن اتفاق افتاده است.
          

نمونه های این امر را می توان در روند بازرسی دپارتمان پلیس شهر مشاهده کرد. برای بازرسی ها ، بجای گزارش لیست شده از تعداد بازرسی های انجام شده در یک هفته ( که داده های آن موجود است) مقیاس های کارآمدتر ها نشان می داد که تعداد کل بازرسی های مجدد در هر هفته ناشی از ناکارآمد بودن بازرسی های اولیه بوده است. تعداد بالای بازرس های نجدد به مسئولین شهر هشدار می داد که نیاز به آموزش و پیشرفت بیشتر در جامعه وجود دارد.

برای دپارتمان پلیس شهر درال، بجای گزارش ساده ای که پیرامون تعداد گزارشات ثبت شده، ارائه گردد ، مقیاس های کاربردی تری ارائه شد که کاهش تعداد گزارشات ثبت شده ، تصادفات و بهینه سازی روند ترافیک را نشان می داد.

گزارشات حاصله به پلیس کمک می کرد که تصمیمات آگاهانه ای درباره مدیریت ترافیک و رانندگی ایمن اتخاذ نماید. مقیاس های صحیح نشان می داد که اگر پلیسی در محل حضور داشته باشد و گزارشات را ثبت کند ، تاثیر بسزایی خواهد داشت.  در نهایت اینکه به دپارتمان کمک می کرد که تصمیمات دقیق مدیریتی  بگیرد.

مزایای داشبورد داده ها برای شهروندان ، کسب اطلاعات و توانمندسازی است. این داشبورد ، به شهروندان درباره مسائل جامعه و جریانات دولتی شهر آموزش هایی ارائه می کرد. در این فضا شهروندان نیز با آگاهی از گزارشات ، در روند رشد و ترقی شهر مشارکت می نمایند.

موفقیت های شهر دُرال که به واسطه اندازه گیری نتایج شهری در یک داشبورد ارائه می شد ، نه تنها مسئولین را مطلع می ساخت بلکه این پتانسیل را داشت که به دو بخش خدمات عمومی و شهرداری ها کمک نماید تا رشد معنا داری از استراتژی استفاده از مقیاس ها درک نمایند.


امکان ارسال نظر برای این موضوع وجود ندارد