وبلاگ vdash

اخبار و مقالات مربوط به vdash، نرم افزار آنالیز اطلاعات و ساخت داشبورد مدیریتی

با سلامِ ویندوز 10، با پسوردها خداحافظی کنیدوقتی‌ که ساختن ویندوز ۱۰ را شروع کردیم، گروه زمان و انرژی‌ زیادی را برای شخصی‌ تر کردن محاسبات گذاشت. ما می‌خواهیم که دستگاه شما را بشناسد، بفهمد که چه میگویید... ما می‌خواهیم تجربه ما با شما حرکت کند و می‌خواهیم شما احساس اعتماد زیادی را در این مسیر داشته باشید. ما خیلی‌ راجع به این ایده در ۲۱ ژانویه صحبت کردیم و امروز قابلیت جالب "محاسبات شخصی‌" را برای ویندوز ۱۰ معرفی‌ می‌کنیم.
می‌خواهیم قابلیت شناسایی بیومتریک سلام ویندوز (Windows Hello) که امکان دسترسی‌ سریع به تمامی‌ دستگا‌ههای ویندوز ۱۰ میدهد را معرفی‌ کنیم. با سلامِ ویندوز تنها میتوانید با نشان دادن صورت یا اثر انگشت به دستگاهیتون که ویندوز ۱۰ دارند، سریع شناسایی شوید. استفاده از سلام ویندوز نه تنها راحتتر از تایپ کردن پسورد است، بلکه امن تر هم هست! با سیستم ما بدون ذخیره پسورد روی دستگاهها یا سرور‌های شبکه میتوانید به برنامه ها، محتویات سازمانی، و حتی اطلاعات آنلاین خود دسترسی داشته باشید.
این سیستم چگونه کار می‌کند
سلام ویندوز سیستم حمایت از شناسایی بیومتریک را معرفی‌ می‌کند - استفاده از صورت، عنبیه چشم یا اثر انگشت برای باز کردن قفل دستگاه شما - با تکنولوژیی به مراتب امن تر از پسورد سنتی‌. شما، فقط شما، و دستگاهتون تنها کسانی‌ هستید که میتوانید به برنامه‌های ویندوز، داده‌ها و حتی وب سایت‌ها و سرویس‌ها دسترسی داشته باشید و نه تعدادی حرف و عدد که به راحتی‌ فراموش میشوند، ممکن است هک شوند و یا جایی‌ نوشته شود. سنسورهای پیشرفته، خصوصیت شخصی‌ و منحصر به فرد شما را برای ورود به دستگاه‌های ویندوز ۱۰ تشخیص میدهند.
حتما می‌پرسید چه دستگاه هایی‌؟ دستگاه‌های ویندوز ۱۰ جدید زیادی خواهند بود که سلامِ ویندوز را ساپورت میکنند. همچنین اگر دستگاه شما اثر انگشت خوان دارد، شما قادر خواهید بود از سلام ویندوز برای باز کردن قفل آن استفاده کنید. برای صورت و عنبیه چشم سلام ویندوز از ترکیبی‌ از نوع خاصی‌ سخت افزار و نرم افزار استفاده می‌کند تا با دقت شما را تشخیص دهد و نه یک عکس از شما یا کسی‌ که سعی‌ می‌کند خود را به جای شما جا بزند. دوربینها از تکنولوژی مادون قرمز برای شناسایی صورت یا عنبیه استفاده می‌کند تا بتواند شما را در انواع شرایط نوری تشخیص دهد.
مشخص است که امنیت و حریم خصوصی هرگز نباید فدای راحتی‌ و سادگی‌ شود. سلام ویندوز امنیتی در حد خیلی‌ گسترده ارائه میدهد که میتواند پاسخگوی نیازهای سازمانهایی با نیازمندیها و قوانین خیلی‌ سفت و سخت باشد. این راه حلیست که در آینده، دولت، وزارت دفاع، مالی، مراقبتهای بهداشتی و دیگر سازمانهای مرتبط، به منظور افزایش امنیت خود، به سادگی‌ از آن استفاده خواهند کرد و لذت خواهند برد.
برنامه‌های نیازمند احراز هویت، محتوای تجاری و تجارب آنلاین، بدون پسورد

امروزه استفاده از پسورد اولین روشی است که خیلی‌ از ما برای حفاظت اطلاعات شخصی‌ خود استفاده می‌کنیم، اما نه امن هست و نه راحت. آنها، حتی وقتی‌ که پیچیده باشند، به راحتی‌ قابل هک کردن هستند، اما خوب از آنجایی که ما چیزی می‌خواهیم که یادآوری آن راحت باشد، معمولا کلمه‌های ساده را انتخاب می‌کنیم یا آن را جایی‌ می‌نویسیم که خود باعث امنیت کمتر میشود. و اگر بخواهیم خیلی‌ امن باشد باید دهها پسورد را برای ورود به تعداد زیادی دستگاه و سرویس به خاطر بسپاریم.

شاید اخیرا پوشش خبری مربوط به گروهی که حدود ۱.۲ میلیارد نام کاربری و پسورد از وب سایت‌هایی‌ که هک کرده بودند، جمع‌آوری کردند را دیده باشید. از آنجایی که امروزه فقط ۲ میلیارد کاربر آنلاین وجود دارد، این خبر، شانس خیلی‌ بدی را برای ما در قمار هکرها ایجاد می‌کند.
"پاسپورت" نام کدیست برای یک سیستم برنامه نویسی که مدیران آی تی، توسعه دهندگان نرم افزار و طراحان وب سایت میتوانند برای یک راه امن تر جهت ورود به سایت‌ها یا برنامه‌هایشان استفاده کنند. به جای استفاده از یک رمز مشترک یا قابل اشتراک گذاری مثل پسورد، ویندوز ۱۰،به جای شما، یک راه امن برای ورود به اپلیکیشن‌ها و سایت‌ها ارائه میدهد، بدون نیز به ارسال پسورد. بنابراین هیچ پسورد ذخیره شده ای روی سرورها برای هکرها وجود ندارد.
ویندوز ۱۰ قبل ازینکه بخواهد به جای شما مراحل احراز هویت را انجام دهد، از شما می‌خواهد که مالکیت خود بر دستگاه را با یک PIN یا سلام ویندوز روی دستگاه های شامل سنسورهای بیومتریک، تأیید کنید. یک بار که با "پاسپورت" شناسایی شدید، شما میتوانید مستقیماً به تعداد زیادی از وب سایت‌ها و سرویس‌ها از جمله سایت‌های تجاری مورد علاقه خود، ایمیل، شبکه‌های اجتماعی، موسسه‌های مالی‌ و شبکه‌های تجاری وصل شوید.
"پاسپورت" همچنین در زمان راه اندازی با هزاران نفر از سرویسAzure Active Directory کار خواهد کرد و مایکروسافت در طول زمان به اتحاد FIDO با مجموعهٔ رو به رشد مالی، مصرف کننده و سرویس‌های امنیتی، برای حمایت از جایگزینی پسورد خواهد پیوست. ویندوز ۱۰ همچنین پیشرو در صنعت امنیت و حفاظت اطلاعات شخصی‌ شرکت‌های بزرگ خواهد بود تا بتواند دستگا‌ههای جدیدی با ویندوز ۱۰، مجهز به سخت افزار لازم برای استفاده از سلام ویندوز را تولید کند تا شرکتهای زیادی را قادر سازد از حفاظت‌های پیشرفته و بدون نیاز به پسورد برای برنامه‌های تجاری خود استفاده کنند.
ما به صورت تنگاتنگ با شرکای سخت افزاری خود کار می‌کنیم تا بتوانیم دستگاه‌های هماهنگ با سلام ویندوز را همزمان با ویندوز ۱۰ برسانیم و بسیار خوشحالیم که اعلام کنیم که همهٔ سیستم‌های OEM با ترکیب Intel® RealSense™ 3D Camera-F200 امکانات بازکردن قفل با تشخیص صورت سلامِ ویندوز را که شامل ورود اتوماتیک به ویندوز و بازکردن قفل "پاسپورت" بدون نیاز به وارد کردن PIN است، را ساپورت میکنند.
ما واقعا برای پیمودن پلهٔ دیگری با ویندوز ۱۰ که میتواند با استقاده از سلام ویندوز و "پاسپورت" محاسبات را شخصی‌ تر و امن تر کند، هیجان زده ایم.

منبع :مایکروسافت
امکان ارسال نظر برای این موضوع وجود ندارد