وبلاگ vdash

اخبار و مقالات مربوط به vdash، نرم افزار آنالیز اطلاعات و ساخت داشبورد مدیریتی

فقط مدیران بخوانند . (معرفی نرم افزارهای جدید مدیریتی برای تصمیم گیری های هدفمند سازمان)
اغلب افراد معتقدند تکرار روزمرگی و انجام کارها به شیوه ای که سال هاست انجام می شود ، بسیار دوست داشتنی و لذت بخش است ، چون احساسی مملو از قدرت و تسلط به امور را درما ایجاد میکند ، اما با اینکار تا چه حد به موفقیت نزدیک خواهیم بود ؟متاسفانه یا خوشبختانه ما در عصری زندگی میکنیم که همه چیز با سرعتی غیر قابل باور با تکنولوژی در حرکت است ، اگر فقط چند روز سیر ورود محصولات جدید الکترونیکی یا نرم افزارهای جدید به بازار را از طرق مختلف کنترل نماییم، به خوبی سرعت این پیشرفت را حس خواهیم نمود و برنده این مسابقه فقط افراد باهوش و توانایی هستند که سعی میکنند گام های خود را مطابق با تکنولوژی روز بردارند .
با مثالی ساده موضوع را بازتر میکنم ، تا پانزده یا بیست سال پیش ، در تمام مراکز کسب و کار ، از کارخانه های عظیم گرفته تا مغازه های کوچک هر محل ، دفاتری بود که روزانه خرید ها و فروش ها در آن نوشته می شد و حساب اشخاص در آن مشخص بود . سالها بود که مردم به شیوه دفتری حسابداری عادت کرده بودند و وقتی نرم افزار حسابداری برای اولین بار در ایران آماده فروش شد ، کمتر از 5% از مردم تمایل به استفاده از آن داشتند چون به نظرشان همان دفاتر کافی بود !!!

پس چه اتفاقی افتاد که امروزه همه جا از نرم افزارهای حسابداری استفاده می شود ؟

موضوع چیزی فراتر از با پرستیژ حسابداری کردن بود ، اصل قضیه از اینجا شروع شد که کم کم همه متوجه شدند نرم افزارها ، محاسبات و  گزارش هایی ارائه میدهند که به هیچ عنوان با دفاتر کاغذی نمیتوان به آنها رسید .
 در گذشته هیچ فردی انتظار نداشت گزارشی از حاشیه سود حاصل از تک تک اقلام فروخته شده را به تفکیک فصل داشته باشد تا بتواند برای میزان تمرکز روی محصولات در فصل آینده برنامه ریزی کند چون به دست آوردن اطلاعاتی از این قبیل به علت نیاز به زمان زیاد تقریبا غیر ممکن بود .
وقتی همه به این نتیجه رسیدند که که با استفاده از نرم افزارها ، طبقه بندی و ثبت اطلاعات بسیار ساده تر و دقیق تر است ، به استفاده از نرم افزارهای حسابداری علاقه مند شدند و کسانی که از این کاروان بازماندند، محکوم به زوال شدند .امروز ، دوباره تحولی عظیم در کسب و کار روی داده است ، نرم افزارهای جدیدی طراحی شده اند که به زودی اداره کردن یک واحد اقتصادی بدون استفاده از آنها غیرممکن خواهد بود .
این نرم افزارها تمامی اطلاعات خام مانند فروش ، خرید ، سود و زیان حاصل از هر محصول و تمامی اطلاعات خام دیگر را دریافت نموده ، به صورت گزارشی کامل و جامع در اختیار مدیران قرار می دهند . قدرت آنالیز و تحلیل این گونه نرم افزار ها بسیار فراتر از نرم های متداولی مانند EXCEL است و نحوه نمایش آنها به صورت انواع ساده ای از نمودار است .
 به این ترتیب با دیدن یک صفحه که از چند نمودار تشکیل شده ، نهایتا در عرض 10 ثانیه میتوانید به سادگی وضعیت واحد اقتصادی تحت مدیریت خود را در همان لحظه تشخیص دهید و نرم افزار نقاط قوت و ضعف اقتصادی شما را ، به صورت کاملا واضح ، به شما نشان خواهد داد .
در صورتیکه اطلاعات بیشتری درباره یکی از نقاط خاص روی نمودار بخواهید ، سریعا و با چند کلیک ، نموداری خرد شده تر از آن موضوع در اختیار شما قرار خواهد گرفت و خودتان تخمین بزنید ، تصمیم گیری صحیح درباره آینده اقتصادی شرکت با کمک این دسته نرم افزار ها ، تا چه حد سهل و بی تردید خواهد بود .
این نسل جدید از نرم افزارها را داشبوردهای مدیریتی نامیده میشوند که به جرات میتوان گفت در این بازار رقابتی و پُر نوسان ، یکی از قوی ترین نرم افزارهایی هستند که به مدیر کمک میکنند تا آینده اقتصادی مجموعه خویش را تضمین نماید ...

پیروی از تکنولوژی روز ، همان عاملیست که شما " یا رقبایتان" را پیروز خواهد کرد .

امکان ارسال نظر برای این موضوع وجود ندارد